Regular price
$40.00 USD
Regular price
$50.00 USD
Sale price
$40.00 USD
OEM Part Number Cross References:
| Manufacturer | OEM Part # |
|---|---|
| Draeger | MS22147 |
Compatibility:
| Manufacturer | Model |
|---|---|
| Draeger | Cato, Cicero EM, Infinity Delta, Infinity Kappa, Infinity Vista, PB8800, PM8010, PM8014, PM8040, PM8060, Sulla, UM3, Vitara, Zeus IE |
| Siemens | SC6000, SC7000, SC9000 |
Technical Specifications:
| Category | IBP |
|---|---|
| Monitor End Connector | Round, Male 7-Pin Connector, Keyed |
| Cable Diameter | 5mm |
| Cable Material | PVC |
| Latex-free | Yes |
| Packaging Unit | 1 |
| Weight | 0.36lb |
| Total Cable Length | 12ft (3.6 m) |
| Transducer End Connector | Edwards Connector |
| Cable Color | Gray |
| Patient Size | Adult~Neonate |
| Sterile | No |
| Packaging Type | Bag |
| Warranty | 12 months since the date of purchase |
| Compliance | FDA, CE, IEC 60601-2-34:2011, ISO10993-1, 5, 10, TUV, RoHS Compliant |
MedLinket product catalog documents & downloads
Find all technical specifications and manuals for this product below:
MedLinket Product Catalog
Declaration:
- This product is neither manufactured, authorized, nor endorsed by the original equipment manufacturer (OEM). Its compatibility has been independently verified based on publicly available technical specification.
- Actual product performance may vary by device model and configuration. We recommend testing compatibility before use. Contact customer service for a list of confirmed compatible devices.
- All other companies and brand names mentioned on this page are for identification purposes only and do not imply any affiliation, partnership, or endorsement of our products.
- The picture and the object differ slightly in appearance (e.g., connector design, color), but function the same.